14 marca

50 przypadkowych faktów o mnie

Dawno dawno temu... :D
A konkretnie w sierpniu 2013 roku, w blogosferze pojawiła się cała masa postów o nazwie '50 przypadkowych faktów o mnie'. Fala rozeszła się błyskawicznie i bardzo wiele blogerek udostępniało 50 przypadkowych faktów o sobie. Pomysł ten podoba mi się niezmiernie, bo fajnie, że osoby które naszego bloga czytają, mogą się o nas odrobinę dowiedzieć. I tak właśnie sobie o tym tagu przypomniałam. A z racji, że dopiero zaczynam swoją bloggową przygodę, postanowiłam tez troszkę dać się poznać, mimo iż TAG przestał być na topie :)


1. Mam na imię Aleksandra, ale nie lubię swojego imienia.

2. Mam 22 lata (w październiku skończę 23) :) Ale ciągle się czuję piękna i młoda :D

3. Mam narzeczonego, z którym jestem od prawie 8 lat i w niedalekiej przyszłości planujemy ślub :)

4. Ukończyłam licencjat z pedagogiki ogólnej z psychoprofilaktyką, obecnie jestem na pierwszym roku magisterki z pedagogiki specjalnej z logopedią, choć w przyszłości chce pracować z małymi dziećmi, dlatego planuje jeszcze podyplomówkę z pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej :)

5. Obecnie pracuje jako barmanka i bardzo lubię swoją pracę :)

6. W najbliższej przyszłości chce kształcić się również w zakresie kosmetycznym :)

7. Uwielbiam czytać książki, jestem prawdziwym molem książkowym :)

8. Moją absolutnie ulubioną książką jest: S@motność w sieci Janusza Leona Wiśniewskiego. Uwielbiam ją i czytałam ją tyle razy, że chyba znam ją na pamięć. I za każdym razem czytam i płacze.

9. Lubie jazdę samochodem, ale boje się jazdy po dużych miastach.

10. Prawko mam od 2 lat i choć broniłam się przed zrobieniem go rękami i nogami, to teraz nie wyobrażam sobie życia bez prawa jazdy i własnego samochodu.

11. Jestem fanką marki Honda, sama posiadam jeden egzemplarz, jakim jest Honda Civic. I <3 Honda!

12. Jestem humanistką. Z matematyką nigdy się nie lubiłyśmy i to, że zdałam tą obowiązkową maturę z tego przedmiotu uważam za absolutny cud! :)

13. Natomiast zawsze uwielbiałam język polski. W liceum zajęłam 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie o tematyce dzieł Norwida (to były czasy) :) I to chyba jedyne większe osiągnięcie w mojej karierze naukowej :p

14. Uwielbiam robić zdjęcia. Mogę fotografować wszystko i wszystkich. Bylebym miała aparat pod ręką. A jak już mam, to robię zdjęcia, dopóki fotografowane obiekty nie zaczną protestować :D

15. Lubie koty. Posiadam kocicę rasy norweski leśny. Jest przeurocza i żywiołowa jak mało który kot :)

16. Mieszkam na wsi od urodzenia, do najbliższego miasta mam ok. 15 km. Bardzo lubię wieś i jakoś trudno mi wyobrazić sobie życie w bloku, ale z drugiej strony domkiem na przedmieściach bym nie pogardziła :)

17. Pochodzę z Lubelszczyzny, mieszkam ok. 30 km od Lublina :)

18. Jestem uzależniona od telefonu i Internetu i nie kryje się z tym zupełnie. Po prostu nie potrafię żyć bez dostępu do sieci i nawet nie chce tego zmieniać.

19. Jestem też zakupoholiczką. Nie potrafię wybrać się do miasteczka i nie wrócić bez czegoś nowego. Zwykle jest to jakiś kosmetyk ;)

20. Oprócz tych wymienionych wyżej, nie mam żadnych nałogów :) Nie pale, nawet kawy nie pije :) Choć alkohol czasem lubię :) Jakieś piwko na wieczór przy weekendzie czy coś :) Ale uwielbiam słodkie wina :)

21. Panicznie boje się pająków :)

22. Uwielbiam kosmetyki :) Ale to chyba jak każda kobieta :) Mam mnóstwo cieni, których nie używam, ale mimo to lubię kupować kolejne :)

23.Nie lubię tradycyjnych 'dziennych' makijaży. Nie boje się koloru na oczach, więc praktycznie codziennie moje oczy są kolorowe :) Ale w końcu pracuje w barze, więc kto mi zabroni :D

24. Nigdy nie miałam zmysłu artystycznego, nie potrafiłam rysować, ani nawet ładnie pisać, dlatego sama trochę się dziwie mojej makijażowej pasji :)

25. Nie potrafię przyklejać sztucznych rzęs :D

26. Jestem dopiero w połowie i nie mam pojęcia o czym będę pisać dalej :D

27. Jestem osobą otwartą i optymistycznie nastawioną do życia :) Osoby nowo poznane dziwią się temu, że zawsze jestem uśmiechnięta, choć dla mnie to normalka :)

28. Należę do Ochotniczej Straży Pożarnej i bardzo to lubię! ;)

29. Dużo i szybko mówię :) Czasem zdecydowanie za dużo i zdecydowanie za szybko :)

30. Lubie piercing i tatuaże. Posiadam kolczyk w języku, a w najbliższej przyszłości planuje zrobić tatuaż :)

31. Jestem roztrzepana :) Bywam bałaganiarą, ale kierując się zasadą, że brudne dziecko to szczęśliwe dziecko, ja stworzyłam swoją, że brudny dom to szczęśliwy dom :) Oczywiście też nie do przesady :)

32. Mam obsesję jedynie na punkcie czystej kuchni i łazienki :)

33. Bardzo lubię gotować i eksperymentować w kuchni. A ostatnio odkrywam też ukryty talent cukierniczy :D

34. Jestem okropnie rozrzutna, pieniądze ani trochę się mnie nie trzymają :)

35. W ramach ubiegłorocznego postanowienia noworocznego, zrzuciłam 10 kg w 4 miesiące.

36. W tym roku postanowienie było takie samo, ale poległam po pierwszym tygodniu :) Zaczynam znów po świętach :)

37. Lubię ciastka (czasem za bardzo :)) i pizze, najlepiej taką zrobioną własnoręcznie :)

38.  Uwielbiam sukienki. Kupuje je przy każdej możliwej okazji i na każdej możliwej promocji. Mam ich ze 40 szt ;)

39. W młodości nałogowo słuchałam rapu. Teraz dalej bardzo lubię ten rodzaj muzyki, ale coraz częściej przerzucam się na disco polo :) I ani trochę się tego nie wstydzę :)

40. Uwielbiam dzieci. W każdym wieku i w każdej ilości :)

41. Kolekcjonuje buty :) Mam kilka takich par, które miałam na nodze tylko raz, ale mimo to jakoś trudno mi się z nimi rozstać :)

42. Jestem osobą upartą bardziej niż osioł, zwykle staram się stawiać na swoim, na ogół dążę do osiągnięcia postawionego celu.

43. Bywam szczera do bólu, przez co niektórzy postrzegają mnie jako chamską.

44. Nałogowo przeklinam. Czasem aż za bardzo, bo kobiecie nie wypada. Ale próbowałam się oduczyć i nie potrafię. 

45. Lubie kolor fioletowy i kobaltowy :)

46. Obsesyjnie obryzguję paznokcie albo skórki wokół nich. Teraz o dziwo mam na prawdę wyjątkowo długie, z czego jestem bardzo dumna :)

47. Nie lubię malować paznokci. Dla mnie to kara okrutna :) Być może ze względu na pracę, w której lakier na paznokciach znika po kilku godzinach :) Dlatego jedyny kolor na paznokciach jaki można u mnie zwykle zobaczyć to paznokcie żelowe lub akrylowe, które bardzo lubię mieć. I to najlepiej dłuuugie :) Ale nie potrafię ich sama robić :D Bo patrz punt 24 :)

48. Kolekcjonuje perfumy. Nie mam jednych ulubionych. Uwielbiam z 5 różnych z jednakową siłą :)

49. Szybko się przywiązuje. Do wszystkiego. Do przedmiotów (telefon, aparat, laptop, samochód), do ludzi i do miejsc (nie wiem jak to będzie jak będę chciała kiedyś zmienić pracę). Przez to nie lubię zmian :)

50. Mam nadzieję, że będę wytrwała w prowadzeniu bloga, że będę się systematycznie uczyć nowych rzeczy i doskonalić te, które już potrafię, a kiedyś mój blog stanie się choć trochę popularny. I mam nadzieję, że Wy pomożecie mi w tej wytrwałości :)

Dziękuję za uwagę :) Cieszę się, jeśli ktoś wytrwał choć do połowy tekstu :)

A czy Wy macie na blogu podobne posty? :)
Jeśli tak to proszę o linki w komentarzach, chętnie poczytam trochę i o Was :)

Pozdrawiam,
Ola

4 komentarze:

Copyright © 2016 Malowane Oczy , Blogger